cloudfront

Burun Estetiği

19 votes, average: 4,95 out of 519 votes, average: 4,95 out of 519 votes, average: 4,95 out of 519 votes, average: 4,95 out of 519 votes, average: 4,95 out of 5 (19 oy, ortalama: 4,95 puan. 5 üzerinden. )
Bunu oynamak için kayıtlı bir üye olmanız gerekmektedir.
Loading...

Burun Estetiği Hakkında

Burun Estetiği Nedir?


Burun Estetiği (Rhinoplasty)

Burun Estetiği (Rhinoplasty)Burun estetiği günümüzde en çok rağbet gören estetik cerrahi müdahaledir.
Yüzümüz tüm yaşantımızı ve öz güvenimizi tartışmasız yakından ilgilendiriyor.
Günlük hayatta o kadar çok yüzümüzle karşılaşır olduk ki, artık yüzümüzde ki her ayrıntı hiçbir dönem olmadığı kadar ilgimizi çekiyor.
Her yerde aynalar, akıllı telefonlar, saniyede çekilen onlarca fotoğraf, sosyal medya paylaşımları yüzümüzle, burnumuzla gün içerisinde onlarca defa karşılaşmamıza sebep oluyor.

Çoğu hasta bu ve benzeri şikayetler ile tarafımıza başvuruyor. “hasta” diyoruz çünkü bizler “hekimiz”.
Bu durumun bir hastalık olmadığını düşünebilirsiniz, ancak tıp literatürüne göre hastalık sadece fiziki rahatsızlık durumunu değil aynı zamanda manevi rahatsızlık durumunu da kapsar.

 

burun-estetigi-2     Biz plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanları eğitimimiz sırasında normal vücut yapısı, fonksiyonu ve estetiği üzerine çalışırız.
Aslında sıkça uğraştığımız kanserler, yüz yaralanmaları, el yaralanmaları tedavisi sırasında fonksiyonel bütünlüğü sağlamanın yanı sıra mümkün olan en kabul edilebilir estetik sonuçları elde etmeye çalışırız ki, hastamızın fiziki sağlığının yanında manevi sağlığını da kazanabilelim.
Bu temel de değerlendirdiğimiz zaman, özelde burun için konuşursak, estetiği ve fonksiyonu yani yeterli hava akışını sağlayamayan burun, kişinin tüm yaşantısını ciddi düzeyde etkileyebilir.
Fiziki olarak horlama, uykuda nefes durması, ağız açık yatma, yorgunluk gibi durumlar ortaya çıkaran “kötü burun”, aynı zamanda fotoğraf çektirmeme, iş ve sosyal yaşantı da öz güvensizlik gibi manevi rahatsızlık ve huzursuzluğa sebep olabilmektedir.


Peki her hastanın “kötü burun” şikayetinde haklı mıdır?


İşte tam da bu nokta da Plastik cerrahi hekiminin aldığı estetik ve sağlık eğitimi devreye girmektedir.
Bir kişinin burun estetiği ameliyatı olabilmesi için sadece şikayetçi olması yeterli midir?
Kesinlikle hayır. Böylesi bir cerrahi müdahaleye karar verecek olan kişi plastik cerrahi hekimidir. Plastik cerrahi hekimi bu tedaviye uzaktan karar veremez. Niye böyle diyorum? Çünkü bu sıkça yapılan bir hata, internet üzerinden ve telefon ile “acaba sizce ameliyat olmalı mıyım?” şeklinde sorulara maruz kalıyoruz. Eğer ki kendinizi gerçekten düşünüyorsanız, telefonu veya interneti sadece hekiminizle randevu almak için kullanın.
Ancak ve ancak yüz yüze görüşme ve muayene ile en sağlıklı cevabı alabilirsiniz.
Hekiminiz de ancak muayene sonrası şikayetlerinizin tıbbi açıdan geçerli olup olmadığına karar verebilir.
Farz edelim hekiminiz muayene etti, şikayetlerinizi haklı buldu, ameliyatla bu durumun düzeltilebileceğini size söyledi.
Ya bundan sonra ?

Burun Ameliyatı Öncesinde Neler Yaşanır?


İdeal Burun Estetiği

İdeal Burun EstetiğiKuvvetle muhtemel plastik cerrah olan hekiminiz, size yapılacak müdahale hakkında ayrıntılı bilgi verecek ve eğer ki kullanıyor ise bilgisayar üstünde simülasyon çalışması ile yapılabilecekleri anlatacaktır.
“Çok mu önemli bilgisayar çalışması “ diye soracak olursanız ,iki cevabım var.

EVET.
Çünkü hasta ve hekim arasında dile dökülemeyen ifadeleri ve noktaları görsel olarak çok daha rahat ifade edilebilir bir hale getirir.

HAYIR.
Çünkü insan vücudu 3 boyutlu yazıcılara giremeyeceği için  ve cerrahi müdahaleye farklı cevap verebileceği için yapılan bilgisayar çalışmasında ki sonuç ameliyat neticesini garantilemez.

 

baran-kul-muayeneBurun estetiği ameliyatına karar verdiniz ve doktorunuz da ameliyat olmanızı uygun buldu.
Peki ya sonra?

Genellikle herhangi bir sağlık problemi olmayan hastalar yani tansiyon, şeker hastalığı gibi önemli kronik hastalığı olmayan veya ameliyat olmasının önünde tıbbi olarak engel bulunmayan hastalar genellikle ameliyat saatinden birkaç saat önce hastaneye giderek ameliyat öncesi tetkik ve tahlilleri yaptırırlar.
Burada önemli bir nokta ise hastanın ameliyat saatinden 8 saat önce aç ve susuz olması gerekliliğidir.
Yani ameliyata gireceğim güzel bir kahvaltı yapayım, bir çay içeyim sakın demeyin.
Çünkü acil haller dışında tok hastalar veya bir şeyler yemiş içmiş hastalar genel anestezi altında ameliyat yapılamaz.
Sağlıklı bireylerde ameliyat öncesi genel kan, kalp ve akciğer tahlilleri yeterli olacaktır. Bu tetkiklerin hazırlanması ortalama 2 saati bulur. Eğer ki bu tetkikleri değerlendiren anestezi hekimi açısından herhangi bir problem yoksa hasta ameliyat olmak için ameliyathaneye indirilir. Ameliyathanede hastanın tüm hazırlıkları tekrardan değerlendirildikten sonra, her şey uygun ise ameliyat odasına ve ameliyat masasına alınır.

Ameliyat masasındasınız, birazdan damardan verilecek ilaçların etkisi ile derin bir uykuya dalacaksınız.

Siz uyuduktan sonra neler mi oluyor?


Siz uyurken başınızda uzman anestezi hekimi ve onun yardımcısı olan anestezi teknikerleri olacaktır. anestezi hekiminin kontrolünde size ilaç verilmesinden yaklaşık 10-15 saniye içinde derin bir uykuya dalarsınız.
Bir yandan siz uyutulurken hemen yanı başınızda hemşireler ve yardımcı personellerin koşuşturduğunu ve hazırlık yapmakta olduğunu görürsünüz.
Ameliyatta kullanılacak malzeme ve ilaçlar hazırlanıyordur. Yani ameliyathanede sizin ameliyatınız için 2 ayrı ekip vardır.
Anestezi ekibi ve cerrahi ekibi.
Anestezi ekibi sizin uyutulmanız, ağrı hissetmemeniz, kalp ve solunum sistemi gibi fonksiyonlarınızı takip eder, gerekli ilaç ve hava desteğini sağlar. Yani anestezi ekibinin öncelikli görevi sizi ameliyat sırasında korumak, kollamak ve cerrahi ekibinin rahat çalışabilmesini sağlamaktır.
Cerrahi ekip ile anestezi ekibi ameliyat sırasında sürekli diyalog halindedir. Cerrahi ekip ise cerrahınızın liderliğinde ameliyat öncesi planlamaya uygun işlemleri gerçekleştirir.  Burada cerrah ameliyatınızı gerçekleştirirken, cerrahi eğitimi almış donanımlı hemşire ve personel cerraha yardım etmekte, gerekli malzemeleri ameliyat sahasına temin etmektedirler.

Burun Ameliyatı Sonrası


Ameliyatınız bitti, sıra geldi uyandırılmanıza...


Ameliyatı gerçekleştiren hekiminiz planlanan manevraları ve müdahaleleri yaptıktan sonra, ki bu burun ameliyatı için yaklaşık 1.5 ile 4 saat arası bir süredir, anestezi ekibine ameliyatın bittiğini bildirir. Bunu takiben yine anestezi uzmanın kontrolünde yaklaşık 10-15 dakika içinde bütün ilaçlar azaltılarak kesilir ve uyandırılırsınız.
Uyandırıldıktan sonra ki ilk yarım saatte yavaşça kendinize gelirsiniz, ki bu sürede genelde servise yatağınıza alınmış olursunuz.

Artık odanızdasınız…


Siz odanızdayken etrafınızda hemşirelerin size yardım için odanıza girip çıktığını görürsünüz. Hemşireler ameliyatı gerçekleştiren doktorun dosyanıza yazdığı tedaviyi uygularlar ve sürekli kontrollerinizi yaparlar.

Ağrınız olur mu?
Genellikle ameliyat sırasında ve sonrasında verilen ağrı kesicilerin etkisi ile hiçbir ağrı hissetmezsiniz. Burnunuzun üstünde ameliyatın en sonunda uygulanan plastik kalıp ve bantlar bulunur. Burun ameliyatı sonrası ufak tefek sızıntılar olması gayet doğaldır.
Hastalar bazen bunları önemli zannedip telaşlanırlar ancak bunlar beklenen durumlardır, bu ufak sızıntılar için özel bir şey yapılmasına gerek yoktur. Bunlar sürekli temizlenerek, kendi kendine durması beklenir. Bazen bu kan sızıntıları birkaç güne kadar devam edebilir.

Kanamalar ne zaman ciddiye alınmalı?


Eğer ki kanama sızıntı tarzında değil de fışkırır tarzda, sürekli, taze kanın gelmesi , hiç durmadan kan akması durumunda hekiminize bildirilmesi gerekir. Ancak böylesi durumlar çok ama çok nadirdir.
Bu durumda ki en kötü senaryo burun tamponu uygulanarak kanamanın durdurulması olabilir. Bunun dışında ameliyat sonrası yüzünüzün şişmesi gayet doğal bir süreçtir.
Ameliyatta olsa bu bir travmadır ve vücut bu travma karşısında o bölgeye kan akımını ve onarıcı hücreleri yönlendirir. Dolayısı ile şişmeyi tamamen bastırmak ilaçlarla mümkün iken, tıbbi olarak doğru değildir, çünkü vücudun savunma sistemini bastırmak anlamına gelir.
Burun ameliyatı oluyorsanız bireysel olarak değişmekle beraber yüzünüz kesinlikle şişecektir.
Ama eskisi gibi mosmor göz altlarını porselen burun estetiğinde neredeyse hiç görmüyoruz.

Ne zaman çıkarım hastaneden?

Klasik bilgi 1 gece yatıştır ancak özellikle benim şahsi pratiğim yaklaşık 6-8 saat gözlem süresi sonrası aynı gün taburcu etmeye yöneliktir. Bu gözlem süresinde herhangi bir probleme rastlamaz isek hastamızın reçetesini düzenleyip evine güvenle göndeririz.

Ameliyat oldum, eve geldim. Neler yapacağım?

Başınız yukarıda olduğu sürece ve aşırı aktivite dışında her şeyi yapabilir, her şeyi yiyebilir ve içebilirsiniz. Tuzlu şeylerden birkaç gün uzak durmakta fayda var, tansiyonu yükseltip burun sızıntı ve kanamalarını arttırabilir.
2. Gün duş alabilir ve başınızı yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Yıkamak ve temiz tutmak değil, kirlenme enfeksiyon kaynağıdır ,unutmamak lazım.

Kontrol zamanı


Klasik burun ameliyatlarında burun alçısı çıkarma ve kontrol genelde 1 hafta sonra yapılır, ancak ben “Porselen Burun Estetiği” uyguladığım hastaları 3. Gün kliniğimde görüp plastik ateli ve bantları çıkarıyorum.
Hastanın su sabunla yıkamasına izin verdikten sonra, şişliklerin azalmasına katkısı olsun diye birkaç tane bant yapıştırıyorum. Bu bantları 4-5 gün sonra hastanın kendi kendine çıkarmasını istiyorum.

Porselen Burun Estetiği

Porselen burun estetiği Op. Dr. Baran KUL'un geliştirdiği bir tekniktir. Ameliyat sonrasında oluşan ödem ve morlukları en aza indirgeyen teknik burun kemiği kırılmadan yapılmaktadır.

Porselen Burun estetiğinin en büyük avantajı nedir?

Klasik burun ameliyatlarında ciddi düzeyde kemik travması uygulandığı için hem erken dönemde ki şişlik, kanama, morarma şikayetleri yok denecek kadar az ve aynı zamanda iyileşme süresi için aylarca beklemeye gerek kalmaz. Birkaç hafta içinde tamama yakın iyileşme gerçekleşir.

Burun Estetiği Fiyatları

Web sitelerinde yasal olarak burun estetiği fiyatları verilememektedir. Kişiye göre değişen burun ameliyatı fiyatları, muayeneden sonra netleşmekte ve gerçekleştirilecek operasyonlara göre belirlenmektedir.

Nefes almada sorun yaşayan, kaliteli bir uyku alamayan kişiler de sağlık bakımından sorun yaşadığından burun ameliyatı olmaya karar vermekte, burun etinden kurtularak rahat nefes alabilmektedir.
18 yaşını dolduran herkes burun ameliyatı olabilir. Burun ameliyatları adeta kişinin hayatını değiştirmekte ve yaşam kalitesini yükseltmektedir.

Burun Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı olmaya karar vermiş hasta estetik burun ameliyatı İstanbul kliniğimizde ilk olarak muayene edilmektedir. Hastanın sorunları ve şikâyetleri dinlenerek bilgisayar ortamında burnunun yeni tasarımı hastaya gösterilmekte ve hastanın talepleri doğrultusunda yapılacak operasyonlar netleştirilmektedir. Burun estetiği ameliyatları genel anestezi uygulanarak yapılmakta, bunun yanında burun eti ameliyatlarında genel veya lokal anesteziden biri uygulanmaktadır.

Burun ucu estetiği İstanbul için sektörün seçkin uzmanlarına sahip olan kliniğimize başvurabilir, burun ucu ile ilgili sıkıntılarınızı geride bırakabilirsiniz. Burun estetiği ameliyatı İstanbul olarak burun ucunu kaldırma, burun ucuna şekil verme, burun içi dokuları düzeltme ve burun kemiği ile ilgili sorunları düzeltme operasyonlarını en kaliteli şekilde ve en ekonomik fiyatlarla yapıyoruz.

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı Rinoplasti, burundaki kemik, yumuşak doku ve kıkırdak bozukluklarının giderildiği ve kişinin yüzüne en iyi giden burun şeklinin verildiği ameliyatlardır. Burun estetiği İstanbul olarak 1,5-2 saat süren ameliyatlarla hastalarımızı sağlık ve estetik sorunlarından kurtarıyor, yepyeni burunları ile hayata daha pozitif bakmalarını sağlıyoruz. Burun ameliyatı İstanbul kliniğimizde işinin ehli uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Genel anestezi uygulanarak yapılan bu ameliyatlar, son derece önemli bir organ olan ve yüz ifadesini olumlu yönde değiştiren burunların düzeltilmesi için yapılan operasyonlardır. Burun eti ameliyatı İstanbul bölgesinde yine kliniğimizde yapılmakta olup, hastalarımız nefes alamama ve rahat uyuyamama sorunlarından kısa sürede kurtulmaktadır. Burun kemiği ameliyatı İstanbul için bizlere başvurabilir, kemerli veya eğri duran burnunuzu düzelttirerek yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz.

 • Mehmet Ülke,
  Sağlık Personeli

  Ciddi şekilde burnumda görüntü problemi vardı. Burun ameliyatı olarak görüntümün daha düzgün görünmesini istiyordum. Ülkemizde bu işi en iyi şekilde yapan Op. Dr. Baran KUL olduğunu öğrendim. Bizzat giderek kendisi ile fikir alışverişinde bulanarak ikna oldum. Burun estetiği operasyonunu en iyi şekilde yapan baran kul beye çok şey borçluyum. Beni en güzel şekilde misafir ettiler. Sonsuz teşekkürler Op. Dr. Baran KUL ve ekibi.

 • Cemile Arslan,
  Öğretmen

  Acısız ve ağrısız bir burun ameliyatı geçirmenin imkânsız olduğunu düşünürken ne kadar yanıldığımı anladım. Op. Dr. Baran KUL hocamız sayesinde burun estetiğim sorunsuz bir şekilde geçti. Burun estetiği olmak isteyenler için doktorumuzun en iyisi olduğunu söyleyebilirim. Aynaya baktığımda hala sonuca inanamıyorum. Ameliyat boyunca en iyi şekilde ilgilendikleri için doktorumuza ve ekibine çok teşekkür ederim.

 • Kader Sarı,
  Kuyumcu

  Oldukça memnun kaldığım bir operasyon geçirdim. Daha önce burun ameliyatı sözü beni korkuturdu. Çevremde gördüğüm bu duruma benzer şeyler sonrasında çekilen acıyı gösterirdi. Op. Dr. Baran Kul güveniyle bu işe rahatlıkla başvurdum. Çünkü bazı problemlerden dolayı burun estetiği şart olmuştu. Bir arkadaş tavsiyesiyle buranın doğru adres olacağını düşünmüştüm. Şimdi gönül rahatlığıyla ben de tavsiye edebiliyorum.

 • Hazal Keşanlı,
  Finanscı

  Yıllardır kemerli ve büyük bir buruna sahiptim ve inanın beni ve psikolojimi çok fazla rahatsız ediyordu. Uzun süredir nerede yaptırmam konusunda bir karara varamamıştım. Op. Dr. Baran KUL ismini önce duymuş falan ne yalan söyleyeyim önemsememiştim. Fakat yine de bir gidip görmek istedim. Sıcak tavır ve nezih yaklaşım profesyonelliğin getirdiği bir şey olduğunu düşünerek burun estetiği yaptırma konusundaki tercihimi bu klinikten yana kulandım. İnanın o kadar hayalimdeki gibi oldu ki size anlatamam. Bunun için ne kadar teşekkür ettiğimi hatırlamıyorum kendisine. Eğer bu yorumu sizde okuyorsanız ve burnunuzu beğenmiyorsanız burun ameliyatı olmak istiyorsanız sadece bir gidin konuşun derim.

 • Hande Çoban,
  Gazeteci/Yazar

  Hem erkekler hem de kadınlar dış görünüşüne doğası gereği önem verir. Kendisinin beğenildiğini hissetmek ister. Bunun için vücutlarında değişiklik yapmayı bile göze alırlar. Burun bu konuda en çok tercih edilen bölgelerden biridir. Bende bu yollardan geçerken burun estetiği, burun ameliyatı hakkında birçok araştırma yapmış doktor bulmuştum. Op. Dr. Baran Kul hakkında okuduklarım ise onun iyi bir doktor olduğunu düşündürdü bana. İstanbul’da burun estetiği yapan önemli doktorlardan birisidir. Para için ne estetik olsa gerekli gereksiz yapabilecek doktorlardan biri değil. Kendinizi emin ellere teslim etmek isterseniz tercih edebileceğiniz önemi doktorlar arasındadır.

 • Onur Coşkun,
  Taksici

  Tam bir Karadeniz burnuna sahiptim. Burnumun şeklinden geçtim, nefes almakta artık yaşımda ilerlediğinden dolayı epey sorun yaşıyordum. Burun kemiğimdeki şikâyet için başvurduğumda burun ameliyatı kararı alındı. Ameliyat esnasında hocamız tarafından gerçekleştirilen burun estetiği yıllardır alışıla gelmiş yüzümün yenilenmesine neden oldu. Hem rahat nefes alıyorum hem de tipik Karadenizli misiniz sorusundan kurtuldum. Bu nedenle Op. Dr. Baran Kul hocama çok teşekkür ederim.

 • Saniye Gülmez,
  Sekreter

  Geçirdiğim talihsiz bir kaza sonucunda burnum ağır darbe almıştı. Sağlık açısından sorunum olmamıştı fakat görüntü açısından hiç hoşuma gitmiyordu. Burun ameliyatı olacaktım. Op. Dr. Baran Kul bildiğim bir doktordu. Kendisine gözüm kapalı güvenebileceğimi biliyordum. Gerçekleştirdiği burun estetiği sayesinde burnum eskisinden bile daha güzel oldu. Kendisine çok teşekkür ederim. Gerçekten alanında oldukça başarılı bir doktor.

 • Gamze Yiğit,
  Hostes

  Burnumda ki şekil bozukluğundan ziyade nefes almada yaşadığım güçlük nedeniyle gerçekleştirilen ameliyatta sırasında burun estetiği ile şekil bozukluğu da ortadan kaldırıldı. Burun kenarlarında bulunan et dolayısıyla nefes alamam şikâyeti için gerçekleştirilen burun ameliyatı gerçekten çok başarılı sonuçlandı. Nefes almada yaşadığım sorunun tamamen ortadan kalkarken ortaya çıkan bu estetik güzellikten dolayı Op. Dr. Baran KUL hocama teşekkürlerimi sunarım.

 • Figen Onan,
  Sosyal Medya Danışmanı

  Burnumun kemerli olmasından çok şikayetçiydim ve burun estetiği olmaya karar verdim. Yaptığım küçük çaplı bir araştırma sonucunda Op. Dr. Baran Kul hocamın bu konuda ne kadar iyi olduğunu gördüm. Tabi ki ilk başlarda korkuyordum. Fakat kendisi beni çok güzel rahatlattı ve bu sürecin nasıl olacağından bahsetti. Burun ameliyatı oldum ve neredeyse kimse fark etmedi. Gerçekten çok iyi bir doktor. Ellerine sağlık.

2 Yorum:

 1. Banu Toprak Eylül 27, 2016 Cevap Yaz

  Burun estetiği olmak istiyorum fakat çok korkuyorum. Yıllardır burun ucum düşmüş kaldırmak istiyorum buradaki bilgileri dikkatle inceledim biraz daha video eklerseniz sevinirim sizinle iletişime geçeceğim.

 2. Mahir Akbulut Şubat 16, 2017 Cevap Yaz

  Merhabalar bu yaz ameliyat olmaya düşünüyorum nefes almaktan çok zorlanıyorum şimdi den randevu almam gerekiyor mu?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biz Sizi Arayalım!
Op. Dr. Baran KUL tüm estetik uygulamalar ile ilgili sorularınızı cevaplıyor.
Burun Estetiği
 • Alın Germe Estetiği
 • Göz Kapağı Estetiği
 • Burun Estetiği Fiyatları
 • Burun Estetiği
 • Burun Estetik Ameliyatı
 • Meme Küçültme Ameliyatı
 • Burun Ameliyatı
 • Dudak Dolgusu
 • Saç Ekimi Nedir?
 • diyarbakir evden evediyarbakır evden evediyarbakir Nakliyatevden evediyarbakır Nakliyatşehirlerarası nakliyatdiyarbakir evden evediyarbakır evden evediyarbakir Nakliyatevden evediyarbakır Nakliyatşehirlerarası nakliyatdiyarbakır web tasarım